بازرگانی مستر دوک
خانه / پارچه مبلی / نرخ پارچه مبل درجه یک در بازار

نرخ پارچه مبل درجه یک در بازار

اولین چیزی که در زمان خرید و انتخاب مبل توجه فرد را به خود جلب می کند، پارچه آن (هم از لحاظ ظاهر و هم از نظر کیفیت) است. آنچه بر نرخ پارچه مبل در بازار تأثیر می گذارد، جنس و میزان کیفیت توأم با زیبایی و چشم نوازی آن است.

نرخ پارچه مبل درجه یک در بازار

اطلاعاتی در مورد پارچه مبل

اطلاعاتی در مورد پارچه مبلهمان گونه که بیان شد مهم‌ترین معیار در انتخاب مبل، پارچه آن است. عواملی مثل ظاهر، طرح و رنگ‌بندی به سلیقه افراد و دکور خانه آنها بستگی دارد. اما باید در مورد کیفیت و جنس مبل اطلاعات کافی داشت؛ زیرا به خاطر استفاده دائمی و روزانه مبل، به تدریج پارچه آن ظاهر و مرغوبیت خود را از دست می دهد. بنابراین اگر جنس خوبی نداشته باشد، بعد گذشت زمان کوتاهی مبلمان منزل شما جلوه و زیبایی خود را از دست می دهد.

پس سعی کنید در انتخاب پارچه مبلی کیفیت و جنس آن را در مدنظر داشته باشید. در ادامه به طور مختصر به انواع پارچه مبلی و خصوصیات هر یک می پردازیم:

  • پارچه مبلی کتان: این نوع پارچه، طرح های خاص و منحصر به فردی دارد و بیشتر در مبلمان راحتی و ال به کار می رود. رنگ آن تغییر نمی کند و قابل شستشو است. با این حال نسبت به دیگر پارچه ها کمی خشک تر است.
  • پارچه مبلی مخمل: مخمل از پرطرفدارترین پارچه مبلی است که در بافت و رنگ بندی متنوع است و هیچ وقت از مد نمی افتد. ترام در این نوع پارچه مهم است، تراکم بیشتر برابر با کیفیت بهتر است.
  • پارچه مبلی ساتن: به ندرت برای مبل از ساتن استفاده می شود. تنها خوبی آن تنوع خیلی زیاد در رنگ بندی و طرح است.
  • پارچه مبلی چرم: چرم که از الیاف طبیعی به دست می آید، آسان ترین راه برای افراد است؛ اما باید توجه کرد که اگر لکه چربی بر آن بریزد به سختی پاک می شود. با این حال لکه ها و مواد غذایی که چرب نباشد را به راحتی با دستمال می توان تمیز کرد.
  • پارچه مبلی گلیم یا جاجیم: این پارچه بافت ضخیمی نسبت به دیگر پارچه ها دارد. دارای طرح و رنگ بندی شلوغ است و کثیفی و لک زیاد خود را نشان نمی دهد.
  • پارچه مبلی مازراتی: پارچه مازراتی طرح های برجسته داردکه پس از مدتی استفاده این برجستگی ها از بین می رود. تنوع زیادی در رنگ بندی دارد که می توان متناسب با دکوراسیون منزل انتخاب کرد.

چگونه می توان پارچه مبل را تولید نمود؟

چگونه می توان پارچه مبل را تولید نمود؟شرکت های تولید پارچه مبل، برای اینکه بافت خود و رنگ بندی متنوع و زیبا پدید آورند، معمولاً پارچه ها را با هم ترکیب می کنند. آنها با ادغام پارچه های مختلف باعث می شوند که میزان مقاومت پارچه در برابر آسیب بیشتر شود.

مواد اولیه پارچه مبلی از دو نوع با کیفیت های متفاوت تشکیل شده است.

۱) الیاف طبیعی که از پوست و پشم حیوانات و از الیاف گیاهی یا پروتئین به دست می آید.

الیاف گیاهی که از گیاهان تهیه می شود، دو نوع کتان و لینن معروف تر است.

الیاف حیوانی مانند ابریشم و پشم جز پارچه های گران قیمت هستند.

۲) الیاف مصنوعی یا صنعتی

این الیاف مانند میکروفیبر، کاربرد زیادی در میان الیاف مدرن دارند. الیاف مصنوعی در رنگ بندی، طرح و کیفیت های مختلف عرضه می شود و در برابر آسیب های مختلف مقاوم است. از انواع این نوع الیاف می توان به استات، آکریلیک، نایلون، اولفین و پلی استر اشاره کرد.

باید به این نکته اشاره کرد که الیاف طبیعی برتری و کیفیت بیشتری نسبت به الیاف مصنوعی دارند.

عوامل موثر بر ارتقای کیفیت پارچه مبل

عوامل موثر بر ارتقای کیفیت پارچه مبلمهم ترین عوامل مؤثر بر ارتقای کیفیت مبل، میزان تراکم و بافت، استحکام و جنس پارچه است. هر چه تراکم و
استحکام بافت پارچه مبل بیشتر باشد،ماندگاری و طول عمر بیشتری دارد. در نتیجه مجبور نمی شوید که پس از زمان کوتاهی مجدد پارچه های مبل را عوض کنید. دقت در این موضوع باعث می شود که از در هزینه ها صرفه جویی کنید.

بنابراین برای دانستن تراکم در زمان خرید دقت لازم به دوخت پارچه داشته باشید. چنانچه دوخت آن دارای سوراخ های بزرگ باشد، نشان می دهد که تراکم و استحکام پایینی دارد و پس از مدتی استفاده این سوراخ ها بازتر می شوند. در این صورت پارچه حالت یکنواختی خود را از دست می دهد و جای نشستن بر روی مبل، جلوه بدی به آن می دهد. اگر این سوراخ ها مشخص نباشد، کیفیت و تراکم خوبی دارد.

باید توجه کنید که تراکم و استحکام پارچه مبل در زمان لمسه دوزی آن خیلی مهم است؛ زیرا اگر تراکم کمی داشته باشد، لمسه ها پس از مدتی پاره خواهد شد.

مورد دیگر که بر کیفیت مبل تأثیرگذار است، این است که جنس پارچه مبل کشی نباشد؛ زیرا پس از مدتی استفاده در اثر کش آمدن از روی مبل بلند می شود و محل نشستن بر روی آن مشخص می شود. در زمان انتخاب مبل کمی پارچه آن را بکشید تا متوجه این موضوع بشوید.

برای اینکه خودتان پارچه مبل را انتخاب کنید، می توانید به بازارهایی که بورس پارچه های رومبلی است، مراجعه کنید و تراکم آن را بسنجید و سپس انتخاب کنید. با لمس پارچه می توان تراکم آن را تشخیص دهید. همچنین اگر پارچه را جلو نور قرار دهید، به راحتی متوجه میزان تراکم پارچه می شوید.

نرخ خرید و فروش پارچه مبل در بازار

نرخ خرید و فروش پارچه مبل در بازارنرخ فروش پارچه مبل در بازار نیز با توجه به جنس، طرح پارچه و مواد اولیه و موارد مختلف دیگر مشخص می شود. مراکز فروش و خرید پارچه مبل در حوزه های واردات، تولید و عرضه پارچه های درجه یک داخلی در کشور وجود دارد.

همچین این مراکز در صفحه های مجازی و وب سایت مختلف امکان خرید انواع پارچه های مبلی را از سراسر کشور برای مشتریان فراهم می کند. چنانچه لیست پارچه رومبلی این مراکز
به همراه قیمت هر کدام به صورت لحظه ای در این صفحه ها قابل دیدن و پیگیری است.

یزد و کرمان از استان هایی هستند که در کشور در زمینه تولید پارچه رومبلی فعالیت می کنند. مبل فرش یا مبل قالی و نیز پارچه های مبلی از جنس گلیم و جاجیم از هنرهای سنتی و دستی شهر کرمان است که ترکیبی از هنرهای دستی و چوبی این شهر می باشد.

معمولا پارچه های مبلی ایران، به کشور های عراق و
روسیه صادرات می شود. با این حال در کنار پارچه های ایرانی، از
کشور هایی چون ایتالیا، چین، روسیه نیز واردات پارچه مبلی در بازار کشور وجود دارد که در
زمان خرید باید به کیفیت آن دقت کرد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:
مشاور نعمتی: 09120386431
مشاور قرائی: 09192725381
مشاور فغانی: 09158159395
تلفن دفتر فروش: 021284247755
آدرس کانال: Mr.doouk@
پست الکترونیکی: info@polyesterhome.com

مطلب پیشنهادی

کارخانه تولید پارچه مبلی مازراتی ایرانی

تولید پارچه مبلی مازراتی بصورت عمده در تیراژهای زیاد انجام می شود. تولید پارچه مبلی مازراتی از نوع ایرانی با درجه کیفی عالی با قیمت رقابتی در بازار عرضه می شود.

پاسخی بگذارید